Ce este Școala365?

Școala365 este o platformă de predare în Cloud, adică o singura platformă online CU POSIBILITĂȚI NELIMITATE, ce îți readuce pofta de școala, o face mai atractivă și creativă.

Este un sistem interactiv ce facilitează învățarea elevilor, procesul de predare și funcțiile administrative ale întregului personal din școală.

În prezent, mii de instituții de învățământ utilizează sisteme de management și platforme software pentru gestionarea sarcinilor administrative, de predare, învățare și comunicare.

Beneficii pentru Elevi

Acces la cursuri și exerciții online.
Posibilitatea de a vedea sarcinile atribuite (teme și proiecte).
O metodă rapidă și eficientă de a comunica și de a lucra la proiecte comune cu profesorii și colegii chiar și cand nu ești la școală.
Acces la calendarul online (evenimente și activități școlare).
Acces rapid la alte instrumente educaționale (ex. Rosetta Stone – platformă de formare lingvistică, disponibilă în 24 de limbi).
Capacitate nelimitată de stocare a informației în Cloud.
O metodă mult mai interesantă și mai captivantă de a învăța.

Beneficii pentru profesori

Cea mai bună și eficientă metodă de a-ți organiza munca (lecții, rapoarte, cercetare).
Oferă o imagine de ansamblu asupra activității și evoluției școlare a fiecărui elev (note, medii, absențe, scutiri etc.).
Ușurează procesul de predare și îl face mai atractiv, (acces la o mulțime de materiale educaționale direct din platformă).
Readuce pofta de predare și nu permite plafonarea.
Câștigi timp si devii mai productiv, cu efort minim.

Beneficii pentru Administrația Şcolii

Acces la toate resursele tehnologiei actuale.
Gestionarea mai eficientă și mai facilă a întregii activități școlare
Acces rapid la toate informațiile privind activitatea școlii.
Muncă mai puțină, timp eficientizat și rezultate mult mai bune.

Beneficii pentru părinți

Ai acces la situația școlară generală a elevului (note, absențe, medii etc.).
Posibilitatea de a comunica oricând și de oriunde cu profesorii și dirigintele.
Acces la știrile și noutățile din cadrul școlii.

Îmbunătățește predarea, învățarea și colaborarea în școala ta

Platforma Școala365 este soluția ideală pentru învățarea mixtă și oferă numeroase beneficii pentru școală. Eficientizarea procesului educațional prin gestionarea eficientă a timpului și a costurilor, feedback rapid pentru elevi, evaluarea sistematică, comunicarea în timp real și colaborarea profesor-elev sunt doar câteva dintre beneficii.