CAtalog ELECTRONIC ONLINE

Creșteți gradul de promovabilitate al elevilor folosind catalogul electronic online

În calitate de Director, de cadru didactic, de părinte sau de elev, fiecare dintre noi ne dorim PERFORMANȚA. Iar în atingerea performanței, utilizarea tehnologiei reprezinta un factor deosebit de important. Tocmai de aceea solutia Scoala365 oferă o serie de beneficii pentru toți cei implicați in procesul de învatamant.

Catalogul Electronic asigură comunicarea directă părinți – profesori – elevi, trimite notificări în timp real despre note, absențe, ședințe, teme.

Îți permite să creezi rapid grupuri și clase, să aloci și să corectezi teme, să programezi lucrări de control și teze, să urmărești progresul elevilor și nu doar atât.

Functionalitati:

• Aplicatia permite accesul utilizatorilor in modulul de catalog electronic integrat in platforma astfel:
  • Vizualizare note, absente, medii, notite, note teze, pentru fiecare materie atribuita utilizatorilor cu rol de elevi.
  • Aplicatia permite utilizatorilor cu rol de profesori  operarea notelor, notelor de la teze, calificativelor si a absentelor, adaugare de notite, generare de rapoarte a absentelor pe elev sau clasa/grupa, afisarea situatie scolare si exportul acestora in fisere de tip excel.
  • Pentru modificarea/motivarea absentelor/notelor acest lucru se poate efectua doar  de catre utilizatorii desemnati cu rol administrator sau de catre dirigintii  claselor.
  • In modulul de Catalog Electronic  calcularea mediilor pe SEMESTRU/AN se va face automat daca utilizatorul are minim 2 note atribuite in campul de materie (ex. MATEMATICA) ;
  • Aplicatia permite  inchierea mediilor separat (anual) la clasele cu profil tehnologic daca materia respectiva este cu profil tehnologic
  • Permite  generare situatie scolara per elev / clasa.
  • Permite exportul situatiei scolare in format EXCEL.
  • Ofera raportul absentelor  per clasa sau elev.
  • Creare Orar scolar integrat cu catalogul electronic.
  • Sincronizare cu platforma nationala SIIIR.
  • + multe alte functuionalitati

Te invităm în lumea Google și îți facem cunoștință cu un dispozitiv prietenos și foarte smart Chromebook-ul

Chromebook-ul este varianta inteligentă dintre un PC și un laptop, cu o mulțime de caracteristici și aplicații dedicate atât educației (școală, elev, profesor, părinte)