CAtalog ELECTRONIC ONLINE

Creșteți gradul de promovabilitate al elevilor folosind catalogul electronic online

În calitate de Director, de cadru didactic, de părinte sau de elev, fiecare dintre noi ne dorim PERFORMANȚA. Iar în atingerea performanței, utilizarea tehnologiei reprezinta un factor deosebit de important. Tocmai de aceea solutia Scoala365 oferă o serie de beneficii pentru toți cei implicați in procesul de învatamant.

Catalogul Electronic asigură comunicarea directă părinți – profesori – elevi, trimite notificări în timp real despre note, absențe, ședințe, teme.

Îți permite să creezi rapid grupuri și clase, să aloci și să corectezi teme, să programezi lucrări de control și teze, să urmărești progresul elevilor și nu doar atât.

Te invităm în lumea Google și îți facem cunoștință cu un dispozitiv prietenos și foarte smart Chromebook-ul

Chromebook-ul este varianta inteligentă dintre un PC și un laptop, cu o mulțime de caracteristici și aplicații dedicate atât educației (școală, elev, profesor, părinte)